O blogu

Blog poświęcony jest zmarłej w 2017 r. pisarce Ewie Barańskiej, która była autorką kilkudziesięciu powieści. Zdecydowaliśmy się utworzyć blog w swego rodzaju hołdzie dla autorki oraz celowi, który przyświecał jej życiu. Jako osoba dotknięta chorobą przewlekłą przez 30 lat był dializowana. Pomimo wielu przeciwności i problemów zdrowotnych sama pomagała innym tak  zakładając w 1989 Stowarzyszenie Pomocy Dializowanym jak również przez swoje książki.
Szczególnie bliska naszemu sercu jest postać Julii – o której sama autorka napisała: „… to urocza, inteligentna, ambitna nastolatka z pasją do nauki i o nietypowych zainteresowaniach, żyjąca jednak w cieniu pięknej siostry i grona jej znajomych – lokalnej śmietanki towarzyskiej. W jej życiu nieomal jednocześnie pojawia się miłość i nieuleczalna choroba. Mimo uciążliwości terapii, dziewczyna rozkwita, zdobywając serce Wiktora. Czy wzajemne uczucie zwalczy ból, strach i zwątpienie? Czy wystarczy do pokonania choroby? Czy każdy z nas może pomóc losowi w dopisaniu happy endu?…”
Jednym z celów publikacji była promocja wiedzy o zagrożeniu chorobami nerek oraz dawstwie narządów. Powieść skierowana jest do młodzieży jednak wielu chorych dostrzegło w tej powieści swoja walkę z chorobą. Chcemy kontynuować to dzieło poprzez publikacje prawdziwych historii osób, które przechodzą przez tę straszną chorobę, jaką jest Przewlekła Niewydolność Nerek.
Zachęcamy wszystkich czytelników do współtworzenia bloga, dzielenia się swoimi przeżyciami oraz emocjami zwiazanymi z transplantacją (nie tylko tymi pozytywnymi). Wiele tekstów które się tutaj pojawią było publikowane wcześniej w periodyku "Dializa i Ty".
                                                                                                         

Komentarze

Popularne posty